קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

ספר חדש - ג'ומס | רוביק רוזנטל משוחח עם חיים אורון

חיים אורון, המוכר בכינויו ג'ומס, הוא חבר קיבוץ להב שבנגב, איש ציבור בעל יושרה ואדם של ניגודים. הוא חילוני עקבי, אך בעל זיקה עמוקה לגורל היהודי, דובר בולט של השמאל הציוני שידע להידבר עם אנשים מכל הקשת הפוליטית. ג'ומס כיהן כחבר כנסת מטעם מפ"ם ומרץ, כשר חקלאות וכיושב ראש מפלגת מרץ, עמד במרכז מהלכים היסטוריים כיוזמת ז'נבה ושינוי פני ההסתדרות. אך מעל לכול היה ונשאר איש תנועת השומר הצעיר.

 

הבלשן והסופר רוביק רוזנטל מנהל בספר זה שיחה מתמשכת עם ג'ומס, שנסבה על התחנות השונות בחייו, על אורח החיים הקיבוצי, על עקרון "העץ והפקק של הרדיאטור" כדרך למימוש חזון. יש בה התייחסות גם לשאלות הגלובליות, לסכסוך הישראלי- פלסטיני ולסוגיות מפתח נוספות. במוקד השיחה עומד ניסיון לפענח בצוותא את "האישיות השומרית" שהתחנכה לאור משנה סדורה ועקרונות נוקשים, אך הפתוחה לשאלות ולרוחות הזמן - כדרך חיים וכדפוס התנהגות .

ספר זה רואה אור בעיצומה של דרמה היסטורית: בבחירות נובמבר 2022 הוכרע שמרץ לא תהיה חלק מהכנסת ה-25. ג'ומס המעיד על עצמו כמי ששייך ל"דור של קו התפר בין גולה לגאולה", מסרב להתייאש מתפקידו של השמאל במדינה, ומאמין שהוא ניצב בצומת שיחייב אותו לבחון ולבחור מחדש את דרכו.

 

עלות הספר: 65 ₪  + 30 ₪ דמי משלוח

לרכישת הספר כאן 


👈 חזרה לכל העדכונים כאן


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב