קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

הקרן ההומניטרית


כותרת

פרטי התקשרות
יו"ר הקרן - הנרי אלקסלסי
נייד - 052-8528127
מייל -  henryel@keh.co.il

הקרן ההומניטרית מייסודם של אייבי נתן ז"ל, חבצלת ובשיתוף עם איגוד התעשייה הקיבוצית והתנועה הקיבוצית, נועדה לעזור ולהקל על סבלם של נזקקים ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום, על פני העולם כולו ובארץ בפרט.
הארגון מושיט סיוע כאשר קורה אסון בקנה מידה לאומי, כגון רעידת אדמה, שיטפון, רעב או כל אסון טבע אחר ובעת התנכלות השלטון כלפי אזרחים.
מתן הסיוע ההומניטרי מותנה בשני עקרונות. העקרון הראשון הוא שהמדינה הנפגעת אכן חפצה בסיוע, ושאינה יכולה, באמצעים העומדים לרשותה להושיט את כל העזרה להצלת חיי אדם. במקרים אלו ניתן סיוע חירום במזון ובציוד, על פי השקפת עולמו של אייבי נתן, האומרת, שאת הסיוע המתנדבים מביאים ללא מתווכים מרגע האיסוף ועד הגיעו לידיו של האדם הנזקק לו בשטח הפגוע.
העיקרון השני הוא, שכל המתנדבים מתגייסים למשימה ללא שכר.
שיטת העבודה. עם היוודע דבר האסון מופעלת רשת חירום טלפונית בין החברים המתנדבים, שכל אחד מהם יודע מה תפקידו. הנסיון הרב שנצבר מאפשר לזרז את השלב הזה ולהמריא אל מקום האסון בזמן קצר ביותר. רוב החברים פעלו ברואנדה, ביאפרה, אתיופיה, קולומביה, הונדורס, טוקיה, בולגריה, קוסובו וכן בסיוע לכורדים, במוזמביק, ניקראגווה, ארמניה, פרו, סומליה וגאורגיה.
הפעילויות האחרונות נעשו בסרילנקה, לאחר הצונאמי ובהאיטי לאחר רעידת האדמה. פעלנו גם בעת מלחמת לבנון השנייה באספקת מזון לתושבים שישבו במקלטים, בארגון ימי נופש לילדים ולאחר המלחמה בשיקום מקלטים ויערות.
הקרן פועלת גם בארץ. הקרן פועלת גם בארץ במקרים הומניטריים. הפעילות בארץ נעשית בצנעה ובמתן בסתר, בעיקר לקראת חגים, או במקרה של משפחות אשר חרב עליהן עולמן. כמו כן, פעלה הקרן בסיוע למשפחות שנפגעו בשיטפונות, בסיוע לאנשי צד"ל בשהותם בארץ, במאבקים חברתיים של הנכים, בפיטוריי עובדים, בסיוע לנפגעי אסון הפיגוע בדולפינריום וסיוע לפליטים, קשישים , ניצולי שואה וחולים.
אנשי הקרן. מפעלי התעשייה הקיבוצית הם הגוף אשר מתגייס לטובת המפעלים ההומניטריים ורוב המתנדבים הם מהתנועה הקיבוצית.
יו"ר הארגון ומייסדו הוא הנרי אלקסלסי מעין השופט. הקרן מתנהלת באמצעות קרן חבצלת.
חסר רכיב