קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

ההוצאה לאור


בהוצאה לאור הוצאנו השנה שני ספרים העוסקים בשומר הצעיר בעולם. ספר על השומר הצעיר בצרפת בין 1930 ל-1970 של לבנה פרנק. ספר על השוה"צ בבולגריה, תום נעורים ולהט עשייה של ד"ר שלמה שאלתיאל. 

השנה הופיעו בהוצאת הקיבוץ המאוחד, שלושה ספרים במסגרת סדרת "בארי" למחשבה סוציאל-דמוקרטית, לה שותף יד יערי עם קרן ברל כצנלסון, קרן אברט ומיזם "פיגומים". החודש הופיע הספר השלישי בסדרה על הפרקריאט מאת גיא סטנדינג וקודם לכן הופיעו בסדרה "המינוטאור הגלובלי" של ורופאקיס ו"כלכלה ויקינגית" של לייקי. 

בשיתוף פעולה של מורשת עם מכון הבונד באוניברסיטת חיפה והמכון הפולני יצא לאור ספרה של מירה לידובסקה, נסיכת התירס. סיפור הצלתן של אמה ושלה בשנות המלחמה, תוך כדי שהן מסתתרות אצל פולנים גויים שמסכנים את חייהם ללא בקשת תמורה. 

האופן שבו אמה גוננה עליה במשך המלחמה, הסיפורים שהמציאה כדי להמשיך ולעודד את מירה, למרות ועל אף אירועים מאוד קשים שחוותה כילדה בגיל הגן, וסיפור השתקמותן לאחר המלחמה, מעוררי השראה ומלאי אופטימיות, למרות ועל אף הרקע הקשה ועושק ילדותה של מירה. לרכישה של הספר לחצו כאןלעמוד ההוצאה לאור באתר האינטרנט החדש של מורשת לחצו כאן

אנו מוציאים לאור את ספרה של פרופ' לילי זמיר על – לילי קשטיכר, האשה שציירה באושוויץ. זהו סיפורה יוצא הדופן של בחורה צעירה המגיעה לאושוויץ ולמחנות עבודה בכפייה ומתעקשת למרות הסיכון הכרוך בכך, לגנוב ניירות ובדלי עפרונות ולצייר ולכתוב ואף עודדה את חברותיה לעשות כך, כשהיא מוותרת על מנות לחם כדי ל"שלם" לחברותיה שתצטרפנה לפרויקט הזה. לילי הבריחה את הציורים והשירים על גופה כולל בצעדת המוות, והביאה את הציורים לישראל. כמה מציוריה נמצאים בארכיון מורשת. 

חדש ממכבש הדפוס ספרו של בנימין יסעור (בנג'ילה) חבר מגן, מנהלה האחרון של המחלקה הטכנית של הקיבוץ הארצי. ניתן לרכוש את הספר במחיר הנחה של 70 ₪ כולל משלוח.
לפרטים והזמנות yariarch@givathaviva.org.il

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב