קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

הוצאה לאור - הוצאת הספרים של יד יערי ומורשת

02/12/2021
"תום נעורים ולהט עשייה" - השומר הצעיר בבולגריה מאת שלמה שאלתיאל, ממשיך את סדרת הספרים העוסקים בסיפורם של חברי תנועת השומר הצעיר בארצות השונות. הספר הוא גם מתנת הפרידה שלנו משלמה היקר שבימים אלה סיים את עבודתו ארוכת השנים ביד יערי ואת תרומתו הרבה למחקר ולהוצאת הספרים. אנו מאחלים לשלמה בריאות טובה ואריכות ימים. לרכישת הספר כאן

ספרה של לבנה פרנק "חזק ואמץ" על תנועת השומר הצעיר בצרפת יצא גם הוא באותה מסגרת. הספר מביא את סיפורה של התנועה משנות ה-30 ועד שנות ה-70 של המאה שעברה. הספר נכתב בצרפתית והוא זוכה להתעניינות רבה בארץ ובצרפת. לרכישת הספר כאן

בהוצאת הקיבוץ המאוחד, במסגרת סדרת "בארי", לה שותפים יד יערי, קרן ברל כצנלסון, קרן אברט ומיזם "פיגומים", עתיד להופיע החודש הספר השלישי בסדרה על הפרקריאט מאת גיא סטנדינג. קודם לכן הופיעו בסדרה "המינוטאור הגלובלי" של ורופאקיס ו"כלכלה ויקינגית" של לייקי. "בארי" היא סדרה למחשבה סוציאל-דמוקרטית המביאה בפני קוראי העברית את מיטב החידושים בהגות הסוציאליסטית העולמית והמקומית, במטרה להניע דיון ציבורי שיסייע בחידוש פניו של השמאל הישראלי. אנו גאים להיות משותפיה!

ספרים שיראו אור בקרוב:
"נסיכת התירס" של מירה לידובסקה. מירה מעלה קולאז' של חוויות מילדותה בתקופת השואה ועד בגרותה כחיילת בישראל וכמורה לתלמידי כיתות א' – ב'. ספר מרגש.
"לילי קשטיכר האישה שכתבה באושוויץ" מאת לילי זמיר. לילי זמיר מספרת על פועלה הייחודי של לילי קשטיכר שרק לאחרונה התגלה, אשר סיכנה את חייה ואף הייתה מוכנה לחסוך אוכל מפיה כדי לכתוב ולאסוף ציורים.
מהדורה מחודשת לספר "מוכרי הסיגריות מכיכר שלושת הצלבים" נמצאת גם היא לפני הדפסתה. מהדורה זו היוצאת יחד עם יד ושם נערכה כך שתגיע גם לבני הנוער של היום.
ספרו המונומנטלי של יאיר שפיגל, הביוגרפיה של קובה ריפתין, נמצא בימים אלה אצל המעצבים ואנו מקווים שיראה אור באביב 2022.
אלי צור מסיים את כתיבת הביוגרפיה של מרדכי בנטוב ואנו מקווים שעד סוף השנה הבאה הספר יראה אור.

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב