קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

מהנעשה בשומר הצעיר

מהנעשה בשומר הצעיר
השומריאדות
בימים אלו מסתיימת לה תקופה עמוסה ותוססת – תקופת השומריאדות. השומריאדה זהו האירוע בו נכנסים רשמית לתנועה החניכים הצעירים, עוברים בשער האש ומקבלים את השומרית הראשונה שלהם.
השומריאדה זהו אירוע שמתקיים בכל הקנים הארץ, נפתח בהפנינג בשיתוף ההורים ומסתיים בטקס ובמפקד אש. האירועים היו מרגשים מאד ואנו שמחים גם השנה לגדול ולקבל אלינו עוד חניכים וחניכות!
טיולי חנוכה
בשבוע שעבר חזרו מדריכי שכבות י'-יב' מההכנה לטיול חנוכה המסורתי והפעם – במכתשים. הטיול ידוע בנופיו המרשימים, במסלולים המאתגרים ובחוויות קבוצתיות בלתי נשכחות.
במהלך החג יצא הטיול עצמו. השנה צפויים לפקוד את שבילי המדבר חניכים רבים מכל קצוות הארץ. 
   
המאבק בשחיתות-כי דמוקרטיה זו לא 'המלצה' 
בכל מוצ"ש גם אנחנו מצטרפים אל עשרות אלפי המפגינים בדרישה להפסיק את השחיתות השלטונית ולהלחם על דמותה של הדמוקרטיה הישראלית.
אנחנו נמצאים בשני מוקדים עיקריים – בתל אביב ובחיפה. בכל שבוע אנו נרגשים מחדש לראות את המוני האזרחים הלוקחים חלק במאבק הקריטי הזה על דמותה של החברה שלנו.
אותם אלפים שהתחילו את דרכם לפני יותר משנה, בעקביות ובנחישות שהפכו בשבועות האחרונים לעשרות אלפים שקוראים לחיזוק הדמוקרטיה. אנחנו נמשיך לצאת לרחוב בכל מוצ"ש ולדרוש להפסיק את הקשר המסוכן בין הון ושלטון, קוראים לכולם להצטרף למאבק!
המשלחת לאתיופיה
היום 11.12.2017 יצאה לדרך באופן רשמי המשלחת השומרית השנייה לאתיופיה. 30 קומונרים חברי משלחת במאבק עושים את דרכם בדרכיה של אתיופיה. במסע החניכים ישוחחו וילמדו על החיים היהודים באתיופיה.
ילמדו את סיפור עלייתה של קהילת ביתא ישראל, על מנהיגיה ועל הקליטה שלה בארץ. ישוחחו על המדיניות הגזענית במדינתינו וישאלו מה תפקידינו בביסוס חברה ששואפת לשיוויון ערך האדם.
חסר רכיב