קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

מקהלת הקיבוץ הארצי

21/07/2016
 
מקהלת הקיבוץ הארצי
פרטי התקשרות
מנהל-  יצחק בן עוזי
מייל- itzhak@benuzi.com
טלפון-  052-3877909
www.kac.org.il,    פייסבוק של המקהלה
מקהלת הקיבוץ הארצי
נוסדה בשנת 1958 ורכשה לעצמה שם של אחת המקהלות הטובות בישראל. המנצח והמנהל המוסיקלי של המקהלה מאז 1990 הוא יובל בן-עוזר. זמרי המקהלה הם אנשי קיבוצים מרחבי הארץ הנפגשים לחזרות שבועיות מרוכזות, המודרכים על ידי מנצח ומנהל מוסיקלי.
הופעות בכל הארץ. המקהלה מופיעה בקונצרטים רבים במרכזים מוסיקליים ברחבי הארץ, ביצירות בסגנון "א-קפלה" מגוון מתקופות שונות וכן בקונצרטים תזמורתיים. המקהלה מופיעה באופן קבוע בפסטיבלי המוסיקה המתקיימים באבו גוש, בסוכות ובשבועות.
רפארטואר המקהלה כולל יצירות כגון: מתיאוס פאסיון של יוהאן סבסטיאן באך, הרקווים של מוצרט, הרקוויאם מאת גבריאל פורה, עבודת הקודש של בלוך, "קנטו חנרל" (מזמור כללי) למילים של פבלו נרודה ו"זורבה היווני" של מיקיס תאודורקיס, ביצוע יצירות ישראליות מקוריות "דוד וגולית" של אהרון חרל"פ, "לשלום הנצחי של רון ויינברג ועוד יצירות רבות.
מקהלת הקיבוץ הארצי הופיעה עם התזמורות החשובות בארץ, בניצוחם של טובי המנצחים, בהם ג'יימס לוויין, זובין מהטה ואחרים. המקהלה משתפת פעולה במיזמים שונים עם "התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור", "תזמורת סימפונית ראשון לציון", "סימפונט רעננה" ותזמורת "ברוקדה".
ב- 1994 זכתה המקהלה בפרס הביצוע המצטיין של יצירה ישראלית, מטעם המועצה הציבורית לתרבות ואמנות.
המנצח. יובל בן-עוזר, מנהלה המוסיקלי ומנצחה של המקהלה, הוא מבכירי המנצחים בארץ, בוגר האקדמיה על שם רובין בירושלים ובית הספר למוסיקה של אוניברסיטת אינדיאנה בארצות-הברית. בן-עוזר שימש מנצח המקהלה בהפקות התזמורת הפילהרמונית בניצוחם של זובין מהטה, קורט מאזור ודניאל ברנבוים, ניצח על התזמורות החשובות בארץ והוזמן כמנצח אורח לאירופה ולדרום אמריקה.
בן-עוזר שהוא גם המנהל המוסיקלי של "האנסמבל הקולי החדש", מרבה לערוך סדנאות ולהרצות בפני מנהלים בארגונים עסקיים בארץ ובעולם, במסגרת תוכנית ארגון ייחודית שפיתח.
לצד בן-עוזר פועל משה הראל, חבר קיבוץ ברעם, ומשמש כמנהל האדמיניסטרטיבי של המקהלה מאז 1981. ז'אנה קופילב היא פסנתרנית המקהלה.
הופעות בחוץ לארץ. סיוריה הרבים של מקהלת הקיבוץ הארצי בחוץ לארץ כוללים הופעות והקלטות בארצות הברית, בארצות אירופה רבות, בגרמניה, בצרפת, בפולין, בהונגריה, בשוודיה, באוסטריה, בהולנד, בליטא, בלטביה, וסיור של 12 קונצרטים בקוריאה וביפן, שם זכתה המקהלה להשאיר רושם חזק, הודות לרפרטואר המגוון ובסגנון המקצועי וכל הופעותיה התקבלו בהתלהבות רבה.
במהלך 2012 התקיים סיור הופעות מקיף בסין בסיוע השגרירות ומשרד התיירות הישראלי, שאף ארגנו קונצרט מטעמם.
חסר רכיב