קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

מורשת - בשעה טובה- חזרה לפעילות!

החל מחודש מרץ 2020 ועד תחילת מרץ 2021 כמעט ולא התקיימו מפגשים פנים אל פנים עם תלמידים או מבקרים במתחם מורשת (ובוודאי שלא הדרכות חוץ). בתקופה הזו קיימנו פעילויות בזום ושלל אירועים אחרים, אבל כאמור, לא בדרך הפעילות "הקלאסית".

בשבוע השני של מרץ התחלנו לקבל קבוצות לפורמט פעילות רגיל. עדיין נמשכו גם הדרכות זום במקביל, אבל לשמחתנו האיזון השתנה. בחודש האחרון הגיעו למתחם מורשת בית הספר הבינ"ל, קבוצה של המרכז המשותף לאמנות, קבוצות מבתי הספר גוונים, המכינה ע"ש חביבה רייק, קבוצת מבוגרים שסיירו באזור ותוכנית "שחר".
יצאנו גם להדרכות חוץ בבתי ספר צפית, מדרשת בן גוריון וחקלאי פרדס חנה.
בסה"כ מדובר בחודש אחד בו 62 קבוצות עברו הדרכה פנים אל פנים, בנוסף לעוד 22 קבוצות בזום. במקביל, תנועת הנוער של השומר הצעיר בשילוב חברים בתנועת הבוגרים, הוכשרו והדריכו בנקודות שונות בארץ את התערוכה הניידת של מורשת שעוסקת בקהילות שהצילו יהודים בתקופת השואה. חשוב לציין גם שלושה אירועים מקוונים (וובינרים) בשבוע של יום השואה, שהיוו המשך לאירועים מקוונים בחודשים קודמים.
זו גם הזדמנות לציין שבחודש האחרון חנכנו לראשונה, לאחר עבודה מאומצת של קרוב לשנתיים, את הפעילות החינוכית החדשה "כמו כל אחד אחר?", שעוסקת בחיי היומיום תחת המשטר הנאצי בשנים 1939-1933. הפעילות מעלה לדיון בין השאר סוגיות של הדרה, מנהיגות, תעמולה, חברת המון, גזענות ועוד. נשמח לארח את פעילות הגבעה ואת עובדיה בפעילות הזו!
וכמה תמונות בעמודים הבאים...
 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב