קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

מורשת, בית עדות ע"ש מרדכי אנילביץ'

23/01/2017

מורשת, בית עדות ע"ש מרדכי אנילביץ' נוסדה בנובמבר 1961, על ידי קבוצת ניצולי שואה, משרידי הלוחמים בגטאות ובפרטיזנים. מורשת שוכנת בגבעת חביבה וכוללת משרדים, מוזיאון חדש - ע"ש מרדכי אנילביץ' המציג את ההתנגדות היהודית בשואה, אגף תצוגות ותערוכות, כיתות לימוד ואודיטוריום המשמש לכנסים ולאירועים.

מטרתם של מייסדי מורשת הייתה להנחיל לדורות הבאים את זכר השואה לצד הגבורה ואת הנצחת ההתנגדות היהודית המאורגנת בעת מלחמת העולם השנייה.

מורשת מדגישה במיוחד את תפקידן הייחודי של תנועות הנוער באירופה הכבושה על ידי הנאצים. דרך התמקדות בחיי הלוחמים היהודים הצעירים, ניתנת הזדמנות לבני הנוער היום להבין את תפקידם הם בהיסטוריה היהודית וכן בזו העולמית ולהעריך אותו.

חוקרים, סטודנטים ומבקרים מישראל ומהעולם כולו פוקדים את אגפי מורשת השונים: המוזיאון ע"ש מרדכי אנילביץ', הארכיון, אגף החינוך וההוראה ואולמות התצוגה, דרכם הם מעמיקים את ידיעתם על נושאים מגוונים הקשורים בשואה ובאנטישמיות.

במורשת גם הוצאה לאור המפרסמת מאז 1963 ספרים: ספרי זיכרונות, מחקרים, מונוגרפיות, אלבומים, ספרי נוער וילדים ועוד. כמו כן מתפרסם במורשת כתב העת הוותיק והנחשב "ילקוט מורשת לחקר השואה והאנטישמיות". הוא רואה אור פעמיים בשנה בעברית ופעם בשנה באנגלית.

כתובתנו:
מורשת, בית עדות ע"ש מרדכי אנילביץ'
גבעת חביבה
אתר: http://www.moreshet.org/
ד.נ. מנשה 37850
דואר אלקטרוני: machon.moreshet@gmail.com
חסר רכיב