"המשותף קיבוץ: אמנות מן הצד השמאלי 1978 - 1988"

המשותף קיבוץ: אמנות מן הצד השמאלי 1978–1988 הוא ספר עיון, מלווה במחקר היסטורי וחזותי, המשחזר את עשר התערוכות של קבוצת "המשותף קיבוץ", שחלקן נשכחו והועמו, או פשוט נעדרו עד כה מההיסטוריוגרפיה של האמנות הישראלית. הספר משחזר את שורת הפעולות והאירועים ואת המשתתפים בתערוכות של הקבוצה שנוסדה ב-1978 ופעלה במשך עשור, ובונה ארכיון צילומים מקיף שמלמד על העבודות שהוצגו בתערוכות הללו ועל הנושאים שעלו בהן לסדר היום.

הספר משלים פער קיים במחקר על אמנות שנות ה-70 וה-80 בישראל – שלא עסק עד כה בתולדות הקבוצה. הספר פורש בהרחבה את הרקע ההיסטורי, החברתי והפוליטי שקדם לייסוד הקבוצה, מתאר את מעמדו המשתנה של האמן בחברה הקיבוצית ומציג את ההיסטוריה של ממד הספק והביקורת הפנימית בתרבות ובהגות הקיבוצית. הוא בוחן מחדש את רצף האירועים האמנותיים בשנות ה-70 בניסיון למקם מחדש את קבוצת "המשותף קיבוץ" בתוך ציר האירועים הנכון לה.

הספר המשותף קיבוץ: אמנות מן הצד השמאלי 1978–1988 הוא פרי מחקר מעמיק וממושך של האוצרת וחוקרת האמנות הישראלית הבכירה טלי תמיר.

הספר הוא פרי מחקר מעמיק וממושך של האוצרת וחוקרת האמנות הישראלית הבכירה טלי תמיר, כלת פרס האוצר מטעם משרד התרבות לשנת 2010 לשעבר אוצרת גלריה "הקיבוץ" בתל אביב ומנהלת מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מרצה בבית לאמנות ישראלית במכללה האקדמית תל-אביב יפו ודוקטורנטית בפקולטה לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב."

הספר יצא בהוצאת מרסל לקידום אמנות ותרבות ויד יערי . הספר ראה אור בסיועם של הגופים הבאים:  מענק להוצאה לאור של כתב יד מצטיין לשנת 2021 מטעם בית לאמנות ישראלית במכללה האקדמית תל אביב-יפו, לוין אמנות, חברה ותרבות, "מפעלי ספרות" - מרכז הספר והספריות, משרד התרבות והספורט, ציונות 2000 והקיבוצים:מצר,געש, המעפיל, ומשפחות יואלי והררי.

בתוקף עד 30/09/2025

150

תשלום