רועה צבעים- דיוקנו של אָלֶף 2001-1910 / יובל דניאלייובל דניאלי, יליד 1943 ,בן וחבר קיבוץ המעפיל. בוגר מכון אבני לציור ופיסול (1969).
אמן פעיל, המשלב אמנות עם ארכיונאות. דניאלי הוא רַכָּז חטיבת האמנות והאמנים של ארכיון הקיבוץ הארצי השומר הצעיר בגבעת חביבה; אוצֵר האוספים החזותיים של הארכיון; 
חוקר ומתעד את האמן הקיבוצי ויצירתו, בדגש על דור המייסדים. במסגרת עבודתו ביד יערי מפיק קטלוגים אמנותיים לתערוכות ושותף לעריכתם ולכתיבתם של ספרים ומאמרים בנושא התרבות הקיבוצית והאדריכלות והאמנות הקיבוצית והישראלית.

לרגל תערוכת יחיד שלו במשכן לאמנות עין חרוד (2009 ,אוצר: יניב שפירא) הופק לכבודו הספר רק אשר אבד לי - קנייני לעד: יובל דניאלי - אמן, ארכיונאי (בעריכת מוקי צור ויניב שפירא, המשכן לאמנות ע"ש חיים אתר, עין חרוד בשיתוף עם יד יערי, 2009).
מספריו:
רקוויאם לברוש (בשיתוף עם המשורר עלי אלון), ספרית פועלים, 1987 .
מוזה בשחור לבן: עשר השנים הראשונות של ארגון הציירים והפסלים בקבה"א, יד יערי, 1999 .
גבעה ורוח בה: שבעים שנה לגבעת חביבה, יד יערי, 2020.
רועה צבעים: דיוקנו של אלף (1910-2001), יד יערי, 2022

כותב יוסי וסיד: קיבלתי מחברי יובל דניאלי עותק מספרו החדש ׳רועה צבעים-דיוקנו של א׳ וניגשתי אליו, לספר, בסקרנות וחשש. בסקרנות כי זה יובל. שמעבר להיותו אמן מרתק, הוא מלא כרימון בתובנות וחכמה ודעת ואני תמיד לומד ממנו המון. בחשש, כי ספר זה לא עניין פשוט, ואתגר ׳הסופר הטוב׳ אינו רק להשלים את הכתיבה אלא ובעיקר לייצר את הקסם. לגרום לקורא לאחוז בו חזק ולמילותיו לחלחל לנשמה… וזה בדיוק מה שהרגשתי עם סיום קריאתו.
זהו ספר קולח וחד וכנה. הוא מאפשר להרגיש צבעים ולראות אמנות ובעיקר להיחשף לפינה מוצללת - סיפורם של אמני הקיבוץ לדורותיהם, שנשטפת באלומת אור הכרחית ומתבקשת. מעבר להיותו של הספר מסמך מרתק וחשוב, הוא מלא חמלה ורגש ואנושיות ואני ממליץ עליו בחום גדול.


המחיר כולל דמי משלוח

בתוקף עד 25/08/2030

75

תשלום