החולם והמגשים: פרקי חייו של מרדכי שנהבי - חלק א' מאת דוד זית

הביוגרפיה של מרדכי שנהבי מפגישה את הקורא עם אחד האישים המעניינים ביותר בתולדות הציונות והיישוב. שנהבי, חבר משמר העמק רב שנותיו, היה מראשוני העלייה השלישית ומאז עלייתו בגיל 19 ועד לפטירתו בשנות השמונים של המאה ה-20, פעל בדמיון יוצר ובמקוריות כמעט בכל שדות ההגשמה הציונית. אולם, האיש שהטביע את חותם יצירתו ומפעליו על חיי העם, היישוב והמדינה, נשכח (או הושכח) וזכרו נעלם כלא היה.

הספר, פרי יצירה של מחקר מדוקדק, מבוסס בעיקר על החומר הרב בעיזבונו של שנהבי, המורכב ברובו מהתכתבות יומיומית. שנהבי כתב מדי יום בין 20 ל – 30 מכתבים, אך לא הותיר אחריו יומן וגם לא כתב זיכרונות. על סמך ההתכתבות היומיומית הזאת תוארו בספר חיים רבי-מעש ויצירה, חיים סוערים, מלאי לבטים ואהבה לוהטת ואומללה. במכתביו משתקף דחף בלתי נכבש למעשי יצירה דמיוניים ובלתי אפשריים לכאורה. לכן, קורות חייו נראים כמסכת בדיונית מלאת מתח, יצרים, הצלחות וכישלונות.

בגלל עושרה ואריכותה של העלילה היא חולקה לשניים: בחלק הראשון המוגש כאן לקורא, פרי עטו של ד"ר דוד זית, משורטטת דמותו של שנהבי במחצית הראשונה של חייו – כחלוץ, כשליח אל הנוער בגולה, כפעיל להצלה ערב השואה וכיוזם מפעלי תעשייה בארץ. החלק השני של הביוגרפיה, מאת ד"ר יזהר בן-נחום, עוסק באיש שהגה את רעיון הנצחת השואה, הניח את יסודות "יד ושם" והיה מנהלו הראשון, ובאחרית ימיו פעל למען פיתוחה של ירושלים.

המחיר כולל משלוח
במידה והנך מעוניינ.ת באיסוף עצמי, יש ליצור קשר עם יונת רוטביין 
טלפון: 052-4475442 

בתוקף עד 01/10/2030

70

עד 10 מוצרים
תשלום