קבוצת חבצלת
קבוצת חבצלת
חסר רכיב

חדשות מהחטיבה להנחלה ותיעוד היסטורית השומר הצעיר

05/06/2017
אליכם אנו כותבים – פרסומים וימי עיון של חטיבת ההיסטוריה של השומר הצעיר

החודש יצאו בהוצאת "מורשת" שתי תעודות חשובות, מזמן השואה. 
עדויותיה הבלתי מצונזרות ושל חיקה קלינגר מבנדין, 1943 ('אליכם אני כותבת' בהוצאת מורשת ויד ושם), בליווי הערות ומבוא מאת בנה, חוקר השואה פרופ' אביהו רונן, ויומנו הפרטי של איש "השומר הצעיר" סווק אוקונובסקי, שהתגלה בהריסות גיטו ורשה לאחר המלחמה ('פגישה בסמארה: יומנו של מסתתר יהודי בוורשה', בהוצאת מורשת ובית לוחמי הגטאות) לרגל צאתם של שני ספרים אלה נערך ב-18.5 בספריית וינר, אונ' ת"א, יום עיון בנושא כתיבת יומנים ותיעוד אישי בשואה בהשתתפות חוקרים ותיקים וצעירים. באירוע נרשמה השתתפות ערה קהל והתפתחה שיחה מעניינת בין הקהל לדוברים ובינם לבין עצמם. 

את שני ספרי העדות המרתקים ניתן להשיג במזכירות החטיבה להיסטוריה בגבעת חביבה 04-6309232. בתמיכת קרן "חבצלת" ויד יערי, יצא לאור ב"ספרית פועלים" ספר שירים חדש מעיזבונו של אבא קובנר אשר ארכיונו מופקד ביד יערי. בספר, "לבשי אורך", אוסף שירים אותם כתב אבא קובנר לבתו שלומית במשך השנים והם מהווים פינה מיוחדת ביצירתו שעד עתה לא נחשפה לציבור. 
את הספר ערך מוקי צור שהמבוא המפורט ואחרית הדבר שלו פותחים וחותמים קובץ מיוחד זה. את הספר ניתן להשיגו באתר "ספרית פועלים" ברשת או במזכירות חטיבת ההיסטוריה של השומר הצעיר 04-63092322.התמונה של ‏מורשת, בית עדות ע
חסר רכיב